SON DAKİKA

Bisiklet Sevenlerden Tire Kaymakamı Tanrıseven’e Ziyaret

Bu haber 08 Mayıs 2019 - 14:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tire Bisiklet Derneği yöneticileri Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’i ziyaret etti. Kaymakam Tanrıseven, “Tire bisiklet dostu bir kent olmalı” dedi.

Kaymakamlık toplantı salonunda Bisiklet Derneği üyeleri ile buluşan Kaymakam Tanrıseven, burada yeni yapılanma sürecinde olan Derneğin Başkanı Erdem Can ve bisiklet sevenlerden çalışmalar ile ilgili bilgi aldı. Dernek yöneticileri, amaçlarının Tire’de bisiklet sporunu yaygınlaştırmak ve her yaştan kişilerin bisiklet kullanmasını teşvik etmek olduğunu söyledi.

“SPORSUZ BİR KENT DÜŞÜNÜLEMEZ”

Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Tire’de bisiklet sporunun geliştirilmesine tam destek verdi. Spora verdiği önemle adından sıkça söz ettiren Kaymakam Tanrıseven, sportif, sosyal ve kültürel faaliyetlerin Tire’nin adının duyulmasına vesile olduğunu belirtti. “Sporsuz bir kent düşünülemez” diyen Tanrıseven şöyle konuştu:

TANRISEVEN “TİRE BİSİKLET DOSTU BİR KENT OLMALI”

“Tire Kaymakamlığı olarak Kültürel ve sportif faaliyetlere oldukça önem veriyoruz. Tire kırsalı bisiklet sporu için eşsiz bir parkur. Şehir içinde de düzenlemeler yapılarak Tire bisiklet dostu bir kent olabilir. Bisikletin İnsan sağlığı açısından faydaları saymakla bitmez. Bisiklet sporu yaygınlaştıkça şehir içindeki trafik sorunu da azalacaktır.”

Kaymakam Tanrıseven, Bisiklet Derneği üyelerini de güzel bir oluşuma imza attıkları için tebrik etti. Tireli bisiklet sevenler de Kaymakam Tanrıseven’e gösterdiği ilgi ve destek için teşekkür etti.