Ödemişliyiz – Ödemiş Haberleri

Tire Belediye Başkanı Duran Ermeni İddialarını Çürüten Konferansa Katıldı

Tire Belediye Başkanı Duran Ermeni İddialarını Çürüten Konferansa Katıldı
161 views
09 Mayıs 2019 - 13:23

Tire Kurtuluş Ortaokulu tarafından ‘Ermeni İddialarının Propagandasında Algılama Yönetimi İçin Kullanılan Materyaller: Göç ve Göçmen Anıları’ başlıklı bir konferans düzenlendi.

Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Kafkas Dilleri ve Kültürleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Birsen Karaca’nın sunumuyla gerçekleşen programa Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, eşi Necibe Duran, Tire Ticaret Odası Başkanı Mehmet Delikanlı, Milli Eğitim Müdürü Özcan Karpuz, Kurtuluş Ortaokulu Müdürü Turan Eke ve davetliler katıldı.

KARACA ‘’BU İDDİALAR ALGI YÖNETİMİDİR’’

Osmanlı Devleti’nin yıkılma döneminde bir Ermeni sorunu olduğunu ifade eden Prof. Dr. Birsen Karaca, “Aynı sorun Türkiye Cumhuriyeti’nin gündeminden de hiç düşmüyor. 1991 yılında Ermenistan bağımsız bir devlet olarak uluslararası arenaya çıktığı zaman, beklentim, Ermenistan Cumhuriyetinin tüm kurum ve kuruluşlarıyla Türk-Ermeni ilişkilerini açmaza sürükleyen soykırım iddialarını üreten grupları kontrolü altına alabileceği yönündeydi. Oysa reel yaşamda tam tersi bir tabloyu izlerken buldum kendimi.’’ ifadelerini kullanan Dr. Karaca, aynı paradoksun Ermeni iddialarının propagandası için yapılan algılama yönetimi sürecinde de yaşandığını sözlerine ekledi.

TERÖRİSTLER KAHRAMAN OLMUŞ!
Ermeni tarihini kimlerin yazdığını da araştıran Karaca, bazı ilginç veriler çıktığını belirterek, çoluk, çocuk, aile demeden katledenler, gözü dönmüş caniler yani teröristler kahraman olarak gösteriliyor. Biz Türkler dahi, bir şey okuduğumuzda araştırmıyoruz, acaba diyoruz, yapmış olabilir miyiz? Asla böyle bir şey mümkün değil. Ermenilerin asılsız iddiaları ‘’Sevk ve İskân Kanunu kapsamında yaşanan göçlerden’’ önce başlamıştır. Şimdi dönüp baktığımızda bu göçlerden dahi öyküler çıkartılıp bu yalanlara eklemeler yapıyorlar. Ekonomik, eğitim ve başka amaçlarla yapılan göçler de soykırım iddialarının propagandası için kullanılmaya başlandı.

ERMENİ KAYNAKLAR DAHİ KENDİLERİNİ İLE ÇELİŞİYOR

Asılsız ermeni iddialarını ele alan, bu konu hakkında kitap ya da makale yazanlar gerçeği değil, gerçek olarak algılanmak istenen hikayeleri yazıyorlar. Bunu yapan Türk yazarlar da var. Mesela, Ermeni tarihini yazan bir ermeni ‘kahraman’ diye anılıyor. Ancak size, Ermeni kaynaklarından bu kişinin nasıl tanımlandığını söyleyeyim: ‘Taşnaklı silahlı eylemci. Yani kahraman olarak anılan şahıs, Ermeni kaynaklarına göre Taşnaklı Silahlı Eylemci. Kimdir Bu Taşnaklar? Taşnaklar’ın 1921 yılındaki Şubat ayaklanmasının hararetli organizatörlerindendir. 1921 Haziran-Temmuz aylarında yurt dışına kaçtı, Sovyet karşıtı savaşa devam etti. İkinci Dünya Savaşı sırasında, Alman Faşistler’le işbirliği yaptı, Berlin’de kurulan Ermeni Milli Kurulu’nun üyesi oldu, 1944’te tutuklandı ve Sovyet Mahkemesi’ne teslim edildi. Cezası Sibirya’ya sürgün edilmek.’ İşte bu kişi Alman Faşistler’le işbirliği yapan kişi ve soykırım yapıldığını iddia eden kişi.

BAŞKAN DURAN’DAN PROF. DR KARACA’YA TEBRİK

Konferans sonrası Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Kurtuluş Ortaokul Müdürü Turan Eke ile birlikte sahneye davet edildi. Prof. Dr. Karaca’ya verdiği bilgiler için teşekkür eden Başkan Duran, Karaca için hazırlanan Tire el sanatlarından oluşan hediyesini de takdim etti.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz ve Kaynak Göstermeden Kullanılamaz