Ödemişliyiz – Ödemiş Haberleri

Tire’de İş Dünyası İftarda Bir Araya Geldi

Tire’de İş Dünyası İftarda Bir Araya Geldi
277 views
13 Mayıs 2019 - 15:57

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Tire Gölet Restoranda bir iftar yemeği düzenledi. İş dünyasını bir araya getiren yemeğe katılan Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven “Ahilik kültürünü yaşatmalıyız” dedi.

Tire, Bayındır, Selçuk, Torbalı ve Çırpı’daki esnaf odalarını bir araya getiren iftar yemeğine katılım yoğun oldu.

BAŞKAN DURAN “RAMAZANDAKİ BİRLİKTELİĞİMİZ 11 AY SÜRMELİ”

İlk olarak kürsüye gelen Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran “Bu güzel akşamda bizleri bir araya getirdiğiniz çok teşekkür ediyorum. Ramazan ayında yoğunlaşan maneviyat duygularının diğer 11 ayda da aynı şekilde devam etmesini temenni eder, esnaf arkadaşlarımıza helal rızıklı bol kazançlı hayırlı işler dilerim” dedi.

ZEKERİYA MUTLU “DEVLETİMİZİN ARKASINDA DİM DİK DURMAMIZ GEREKİR”

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven başta olmak üzere iftar emeğine katılanlara teşekkür etti. Başkan Mutlu şöyle konuştu:

“BİRLİK İÇİNDE OLUN”

“Ramazan ayınız mübarek olsun. Sizlerden aldığım güçle gerek İktidar ile gerek muhalefet ile görüşerek sizlerin sorunlarını onlara aktarmaya çalışıyorum. Sizlerin varlık sebebi esnaf ve sanatkarlardır. Eğer onlar yoksa sizin başkanlıklarınız bir işe yaramaz. Tire için ne yapabiliriz? Kaymakam beyle görüşün. Belediye Başkanı ile görüşün. Birlik içinde olun bir olun diri olun iri olun. Esnaf Teşkilatı bugüne kadar devletine milletine sahip çıkmıştır. Osmanlı İmparatorluğunun kuruluşuna bile katkı koymuştur. Dolayısı ile biz ahilerin o günden gelen devamı olduğumuza göre Devlete Millete sahip çıkmak öncelikle bizim görevimizdir.”

TANRISEVEN “ESNAFIMIZ İLÇEMİZİN BEL KEMİĞİDİR”

Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven Ahilik kültürüne dikkat çekerek sözlerini şöyle sürdürdü: ”Tire’deki esnaf teşkilatımız gerçekten bir Ahilik kültürü ile yoğrulmuş örnek bir esnaf teşkilatıdır. Ben sık sık Kaymakamlıktan çıkar pazarcı esnafını, çarşı esnafını ziyaret edip çaylarını içerim. Bayramlarda ya da özel günlerde yine bir araya geliriz. Esnafımızda sağ olsun zaman zaman bizleri ziyaret ederler ve bazı konuları istişare ederiz. Burada tek amacımız var. Evimize ekmek götürmek ve çoluk çocuğumuzun rızkını helal yoldan kazanmak. Özellikle Küçükmenderes havzasında tarihten gelen Ahilik kültürü ile yoğrulmuş esnafımız, o güzel hasletlerini sürdürmeye devam ediyor. Bu kültürü gelecek kuşaklara da aktarmalıyız. Ben de esnaf arkadaşlarımıza bu hoşgörü ve güler yüzleri için teşekkür ediyorum.”

“BİRLİK VE BERABERLİĞİN OLDUĞU YERDE BAŞARI VARDIR”

Küçükmenderes havzası genelinde vermiş olduğunuz iftara Tire olarak ev sahipliği yapmanın mutluluğu içerisindeyiz. Amacımız ilçemizi daha güzel yerlere getirmek. Tabi ki bu çalışmayı esnafımızla sanayicimizle hep birlikte yapacağız. Gerçekten birlik ve beraberliğin olduğu yerlerde başarı vardır. Bizde Tire’de bu başarıyı yakaladık. Bu vesile ile ilçemize geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

İFTARA KATILANLAR

Düzenlenen İftar yemeğine Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Okay Cansu,Tire Belediye Başkan Yardımcısı Doğukan Eroğlu,Tire İlçe Müftüsü Şağban Sadan, SGK Müdürü Tuğrul Karaca, Tire Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Muhittin Hızlan, Tire Ticaret Odası Başkanı Mehmet Delikanlı, Ziraat Odası Başkanı Halil İbişoğlu, Tire Ak Parti İlçe Başkanı Mert Falakalı, CHP İlçe Başkanı İsmail Güleç, MHP İlçe Başkanı Bilal Kıvrak, İYİ Parti İlçe Başkanı Hayati Okuroğlu, Sivil Toplum Örgütleri, Muhtarlar, Oda Başkanları ve esnaflar katıldı.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz ve Kaynak Göstermeden Kullanılamaz