Ödemişliyiz – Ödemiş Haberleri

Ödemiş Ticaret Odası “İstihdam Seferberliği 2019 - Burda İş Var” Teşvik Paketi’ne tam destek veriyor.

İstihdam destek ve teşvikleriyle ilgili Ödemiş Ticaret Odası'ndan yapılan açıklamada:

"Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ve TOBB ortaklığında yürütülen proje kentimize ve ülkemize hayırlı olsun." ifadeleri kullanıldı.Yeni İstihdama Ücret Desteği

İşverenler, Nisan ayı sonuna kadar sağlayacağı her ilave İstihdam için 3 ay boyınca prim ve vergilerin yanında ücret de ödemiyor.

Ye İstihdama Ücret Desteği


Yeni İstihdamın SGK Primine, Vergisine Destek

İşverenler, Aralık 2020'ye kadar her yeni istihdam için, 12 Ay süresince Sgk primlerini ve vergilerini ödemiyor.Kadın genç ve engelli istihdamında ise bu destek 18 ay, imalat ve bilişim sektöründeki istihdamlarda ise daha yüksek tutarlarda prim desteği var.

Yeni İstihdamın Sgk Primine, Vergisine Destek


Kısa Çalışma Ödeneği

İşyerinde çalışma sürelerini geçici olarak azaltmak durumda kalan işverenlere 3 boyunca azaltılan süreye ilişkin çalışanların ücreti devletten.

Kısa Çalışma Ödeneği


Asgari Ücret Desteği

2019 yılı için 12 ay süreyle çalışan sayısı 500'e kadar olan işverenlere aylık 150 TL, 500 ve üzeri çalışanı olan işverenlere aylık 101 TL asgari ücret desteği veriliyor.

Asgari Ücret Desteği


Düzenli Ödemeye Devamlı Destek

SGK Primlerini düzenli ödeyen işverenlere 5 puanlık indirim devletten

Düzenli Ödemeye Devamlı Destek


Kalkınmaya İlave Destek

Kalkınmada öncelikli 51 İlde1 işverenler tarafından ödenmesi gereken SGK Primlerinin 5 puanlık indirimine ilave olarak 6 puanlık ek indirim devletten.

Kalkınmaya İlave Destek


Önce İşbaşı Eğitim Sonra İstihdam Desteği

İşbaşı Eğitim Programları işverenlere ve iş arayanlara fırsatlar sunmaya devam ediyor. İşbaşı Eğitim Programlarına katılan kursiyerlerin 3 ay, imalat ve bilişim sektörüne 6 ay, Siber Güvenlik, kodlama, yenilenebilir enerji gibi stratejik alanlarda 9 ay boyunca ücret ve sigorta desteği devletten. 2-5 yaş arası çocuğu olan kadın katılımcıların çocuk bakım destekleri de devletten.

Önce İşbaşı Eğitim, Sonra İstihdam Desteği


İhtiyacınıza Uygun Nitelikli İşgücü Eğitimine Tam Destek

Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Projesi (MEGİP) kapsamında iş dünyasının ihtiyacı olan nitelikli işgücünü hazırlamak için, 8 aya kadar mesleki eğitim kursları düzenleniyor. Kursiyerlerin ücretleri ve sigortaları devletten.

İhtiyacınıza Uygun, Nitelikli İşgücü Eğitimine Tam Destek

Ödemiş Ticaret Odası’ndan “İstihdam Seferberliği – Burada İş Var”a Tam Destek

233 views

Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz ve Kaynak Göstermeden Kullanılamaz