SON DAKİKA

Bezmez’den Bademli’ye Müjde Üstüne Müjde; ” Üreticilerin Tapu Sorunu, Doğa Sporları, Fidancılık”

Bu haber 02 Mart 2019 - 12:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhur İttifakı Ödemiş Belediye Başkan Adayı Münir Bezmez ziyaretlerine Bademli ile devam etti. Bademli Üreticilerin tapu sorununu ortadan kaldırmak için girişimlerde bulunacağını, Fidancılık ve kooperatif sorunlarının farkında olduğunu ifade eden Bezmez , Doğa Sporları Festivali müjdesini de verdi. Konuyla ilgili yaptığı açıklamada Bezmez:

“Bademlili üretici hemşerilerimizin uzun yıllardan beri süregelen ana problemi olan; babalarının, dedelerinin zamanından bu yana kullandıkları arazilere ait olan ve diğer mahallelerimizin aksine orman kadastrosuna geçiş esnasında yaşanan bir ihmalden ötürü üreticilerimizin üzerine geçirilmemiş olan tapularda yapılan hatanın giderilerek, bu TAPULARIN ÜRETİCİLERİMİZİN ÜZERİNE GEÇİRİLMESİ konusuna dair gerekli tüm girişimlerde bulunup, konunun Ankara nezdinde de sıkı takipçisi olacağız.

Dünyaca ünlü sporcuların katılımıyla ve geleneksel hale getirerek gerçekleştireceğimiz ‘DOĞA SPORLARI FESTİVALİ’ ile birlikte Ödemiş’imizin doğa harikası mahallelerimizden Bademli’nin; Ödemiş ve Türkiye Turizmindeki bilinirliğini arttıracağız.

Turizm potansiyelinin yanı sıra; fidancılık konusunda da lokomotif yerleşimlerimizden bir tanesi olan Bademli’de üretilen ürünlerin minimum maliyet ve maksimum kazanç ilkesi ile birlikte yurtiçi ve yurtdışında pazarlanmasında; oluşturacağımız ‘EKONOMİK KALKINMA KOORDİNASYON MERKEZİMİZ’ ile birlikte etkin rol oynayarak, öncülük edeceğiz.

Bademli’nin ve Bademlili hemşerilerimizin tüm eksik, sorun ve sıkıntılarını biliyoruz.

İçimizdeki Ödemiş Sevdası ile Bademli’yi bir marka mahalle haline getirmenin Zamanı Geldi.” ifadelerini kullandı.