SON DAKİKA

Gengörü’den “İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” Mesajı

Bu haber 11 Mart 2019 - 20:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ödemiş İlçe Millî Eğitim Müdürü Bahattin GENGÖRÜ “İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yayımladığı mesajda Gengörü:

“Türk Milletinin bağımsızlığı ve kutsal değerleri uğruna verdiği eşsiz mücadelenin destanı olan İstiklâl Marşı´mızın kabul edilişinin 98. yılını gururla kutluyoruz.
Türk Milletinin, kendisine esaret zincirini vurmak isteyen dış güçlere karşı verdiği amansız savaşın neticesinde kazandığı büyük ve şanlı zaferi, bağımsızlık, hürriyet, bayrak, din ve vatan aşkını en güzel şekilde dile getiren Mehmet Akif’in mısraları sayesinde ölümsüzleşmiş ve Millî Marş olarak kabul edilmiştir.
Gönül ve düşünce dünyamızda önemli yeri olan Mehmet Akif’i tanımak ve gençlerimize tanıtmak öncelikli görevlerimizdendir. Güzel ahlakı, mütevazı ve örnek kişiliği, haksızlığa karşı yüksek mücadele azmi, millet sevgisi ve sarsılmaz bağımsızlık aşkı ile Mehmet Akif milletimizin gönlünde derin bir yer edinmiştir. Sadece edebiyat dünyamızın değil aynı zamanda maneviyat dünyamızın da en büyük şairi olan Mehmet Akif birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin mümtaz ve abide kişiliğidir.
Milletimizin vatan aşkının, bağımsızlık tutkusunun, ezelden ebede hür yaşama kararlılığının destanı olan İstiklâl Marşı´mızın kabulünün 98. yılında başta Vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy olmak üzere İstiklâl Mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.” ifadelerini kullandı.