SON DAKİKA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Tire’de

Bu haber 05 Mart 2019 - 14:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Tire’yi ziyaret etti. Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ve Vali Yardımcısı Uğur Kolsuz tarafından karşılanan Bakan Soylu’ya vatandaşların ilgisi yoğundu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, etrafını saran sıcak kalabalığa aynı tevazu ve içtenlikle karşılık verdi.
Tire Belediye Meydanında kalabalık bir vatandaş topluluğuna seslenen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, PKK, FETÖ, DHKP-C başta olmak üzere terör örgütleriyle mücadele ettiklerini söyledi. Bakan Soylu, uyuşturucu baronları ve organize suç örgütleri ile de sonuna kadar mücadele edildiğini kaydetti.
Bakan Süleyman Soylu, konuşmasına başlamadan önce telefonuna fotoğraf geldiğini söyledi. Soylu, şöyle konuştu:
“Elime fotoğraf geldi. 13 yaşındaki kızlara Kobani dedikleri yerde terör eğitimi verdiriyorlar. Sizin burnunuzdan getirmezsek namerdiz. O çocukları bu işlere bulaştıranların burnundan getirmezsek namerdiz. Taciz ediyorlar tecavüz ediyorlar. Ailelerin yanına dönmelerine müsaade etmemek için neler yapıyorlar” şeklinde konuştu. Soylu ayrıca, “Biz insansız hava araçlarına öyle yazılım yapıyoruz ki, terör örgütü dağda yürümeyi boş verin kafasını çıkaramayacak.”

“TİRE’YE BEKÇİ KADROSU VERİYORUZ”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “2017’de uyuşturucudan ölenlerin sayısı 941’di, şimdi 491’e düşürdük. İzmir’de günde 18 hırsızlık 8’e düştü. ‘Bu yılbaşı 5-6’dan başka evden hırsızlık olmayacak’ dedik. Tire’ye gece bekçisi gelecek. Tire’nin sokaklarında bekçi düdüğünü güvenle duyacaksınız. Polisimiz de Bekçimiz de Tire’de huzurunuz için görev yapacak” diye konuştu.

“TİRE’YE ÖZEL SEVGİM VAR”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tire ile gönül bağlarının bulunduğunu belirterek, “Tire’yi özlemişiz, Tire’nin güzel insanı ile hasret giderdik ama Tire’ye doyamadık” dedi.

SOYLU ‘‘TERÖR VE UYUŞTURU İLE MÜCADELE DEVAM EDİYOR’’

Soylu, kendisini dinlemeye gelen Tireli vatandaşlara “Belediyelerinize PKK’yı musallat etmeyin. Boynumuzu Kandil’in önünde eğik bırakmayın, Prensilvanya’daki haine güldürmeyin. Geçen seferki gibi olmaz; ayaklarını attılar mı bir daha çıkmazlar bunları iyi tanıyorum. PKK’ya taşıyıcı annelik yapmalarına müsaade etmeyin. Valimizi, Kaymakamımızı itibarsızlaştırmalarına müsaade etmeyin” ifadelerini kullandı.
Terörle mücadelede kararlılık vurgusu yapan Soylu, dağlardaki terörist sayısının 15.000’lerden şuan 700’lere düştüğünü kaydetti. ‘‘Bu amansız mücadelenin kazananının Allah’ın izni vatandaşımızın desteğiyle milletimiz, devletimiz olacaktır’’ dedi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhur İttifakının adayı Mustafa Selman İçelli’ye de oy isteyerek, “Selman Kardeşimizi size emanet ediyorum. Her türlü desteğimiz kendisiyle” diye konuştu.
İçişleri Bakanı Soylu’nun programında; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, Cumhur İttifakı Tire Belediye Başkan adayı Selman İçelli, AK Parti İlçe Başkanı Mert Falakalı ve MHP Tire İlçe Başkanı Bilal Kıvrak da katılarak kısa birer konuşma yaptı.