Ödemişliyiz – Ödemiş Haberleri

“Işığın İzleri” Fotoğraf Sergisi Açıldı

“Işığın İzleri” Fotoğraf Sergisi Açıldı
429 views
25 Şubat 2019 - 17:07

Ödemiş Belediyesi, kültür sanat etkinlikleri kapsamında Op. Dr. Tarkan Kızartıcı’nın hazırladığı “Işığın İzleri” adlı fotoğraf sergisini sanatseverlerle buluştu.

Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi’nde açılan sergide Beyin Cerrahı Op. Dr. Tarkan Kızartıcı’nın 2011 yılından bu yana çektiği fotoğraflar yer aldı. Doktor Tarkan Kızartıcı yaptığı konuşmada, “Fotoğrafa olan ilgim 2011 yılında temel fotoğraf kursuyla başladı. Sonrasında çevrede ne gördüysem çizerek, ilerlemeye başladı. 2015 yılında ÖFSAD adı altında bir dernek kurduk. 7 arkadaşla birlikte fotoğraf çekmeye başladık. Çok farklı resimler çektim. Portre, ojeler ve hayvanlar. Daha sonraları da bunu geliştirerek, insan fotoğrafları çekmeye başladım. Çünkü içinde insan olan fotoğraflar daha kaliteli fotoğraf haline geliyor. Ticaret Odası tarafından hazırlanan Ödemiş tanıtım broşür ve kataloğu için ÖFSAD’lı arkadaşlarımla birlikte hem dernek olarak hem de bireysel olarak fotoğraf vermeye başladık. Bu sergiyi de Belediye Başkanımız ve eşi Nevin hanımın desteği ile açtık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, “Tarihimizi korumak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla düzenlenen Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi’nde ziyaretçi sayısı 18 bine ulaştı. Bu tür etkinliklerle bu sayı her geçen gün artacaktır. İzmir’den ve Türkiye’nin farklı il ve ilçelerinden ziyaretçiler geliyor. Birçok sanatseverler burada sergilerini açıyor. Doktorumuz Tarkan Kızartıcı Ödemiş’e çok ciddi anlamda hizmetler ediyor. Hekimlikteki yeteneği resimde de sergiliyor” dedi.

02 Mart 2019 tarihine kadar açık kalacak sergiden elde edilecek gelir lösemili çocuklara yardım için bağışlanacak.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz ve Kaynak Göstermeden Kullanılamaz