Ödemişliyiz – Ödemiş Haberleri

Kiraz’da Veteriner Fakültesi Açıldı

Kiraz’da Veteriner Fakültesi Açıldı
517 views
01 Şubat 2019 - 14:48

Kiraz’da Dokuz Eylül Üniversitesi Veteriner Fakültesi bugün düzenlenen törenle açıldı. Törene Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Nükhet Hotar, Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar, Kiraz Kaymakamı Emin Kaymak, Kiraz İlçe Jandarma Komutanı Nazmi Dinçer, Kiraz İlçe Emniyet Müdürü Ömüray Bozkurt, Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Asuman Özen, Ak Parti Kiraz İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz ve davetliler katıldı.Törende konuşma yapan Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar, “Biz göreve geldiğimiz günden itibaren en önemli projelerimizden biri ilçemizde bir Veterinerlik Fakültesi açılmasıydı. Bir eğitimci olarak canıgönülden burası için neler yapabileceğimizi düşünürken, herkes canla başla çalışmaya başladı.
Aslında bu faltültenin ilçemizde açılması çok büyük bir emeğin, çok büyük bir fedakarlığın ortaya çıkışıdır. Bu anlamda, Kiraz’daki tüm hemşerilerim dahil olmak üzere bugüne kadar emeği geçen herkese, personelimize, üniversitemizde çalışan tüm ekibimize teşekkür ediyorum. Nükhet Hotar bu işe ilk başladığımızda, en büyük emek onundur. Kendisi bizim için vekilden öte Kiraz’ın bir ablasıydı. Her zaman sahip çıkan biriydi ve babamın Veterinerlik Fakültesi açılması gibi bir projesi vardı. Gerçekten çok istemiştim. Babam için hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Nükhet Hotar da konuşmasında, “Bu Veterinerlik Fakültemiz, İzmir’de bir ilk. İzmir’de ilk olan bu fakültemizi önce Allah’a, sonra sizlere emanet ediyoruz. Biz bu yola inanarak çıktık. Bunun çok yakın takipçisi olan Belediye Başkanımız, Kaymakamımız, Kiraz’ın tüm yerel dinamikleri, meclis üyeleri ve halkı ile buna inandık. Fakülte olma adına bir takım karşı görüşlerle de karşılaştık. Ama dedik ki ‘Bu bize emanet. Biz buna inandık. Bütün Kiraz arkamızda. Üniversitemiz, senato kararıyla arkamızda. Sayın Cumhurbaşkanımız bunu imzaladı, kabul etti. Kendisi arkamızda. Buranın bir Veterinerlik Fakültesi olmasının ötesinde bir hayvancılık üssü, modern bir eğitim kurumu, bir araştırma kurumu, bir örnek bölge olacağına inanıyoruz. Bunun için tüm fiziki çabamız, fiziki desteğimiz, sizlerin arkasında” dedi.
Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Hotar, kurdeleyi keserek, açılışını gerçekleştirdi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz ve Kaynak Göstermeden Kullanılamaz