Ödemişliyiz – Ödemiş Haberleri

Ödemiş Ülkü Ocakları’ndan Çevre Temizliği Konusunda Örnek Davranış

Ödemiş Ülkü Ocakları’ndan Çevre Temizliği Konusunda Örnek Davranış
92 views
22 Aralık 2019 - 18:58

Ödemiş Ülkü Ocakları Sosyal duyarlılık projelerine bir yenisini daha ekledi.

Yıllardır Ödemiş’te gerçekleştirdiği örnek faaliyetlerle adından sürekli söz ettiren Ödemiş Ülkü Ocakları bu defa da yöremizin kanayan yarası çevre kirliliğine dikkat çekerek örnek bir çevre temizliği gerçekleştirdi.

Özellikle Olcay Kılavuz’un Genel Başkan olarak atanmasıyla Ülke genelinde Sosyal Kültürel ve Eğitsel projelerde hep örnek faaliyetler gerçekleştiren Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, gençlerin uyuşturucu ve tüm kötü alışkanlardan uzaklaşması amacıyla bir çok örneğe imza attı. Cehalet Tiyatrosu, Ülkü Evleri projeleri, eğitim seminerleri, halı saha etkinlikleri spor aktiviteleri, gibi faaliyetler Olcay Kılavuz’ un Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı görevini Sinan Ateş’e bırakmasıyla hız kesmeden artarak devam etti. Ülke genelinde eğitim faaliyetlerinin sınavlara hazırlık kurslarının yanı sıra Genel Merkez Bünyesinde kurulan Çevre Birimi ve Spor Birimi ile de ülke genelinde ses getiren faaaliyetler gerçekleştirildi. Temiz doğa, temiz gelecek, eğitimli donanımlı ve her türlü kötü alışkanlıktan uzak bir gençlik yetiştirme amacıyla Ödemiş’te de bir çok faaliyete imza atıldı. Köy Okulları ve Kardeş okullara destek, sınavlara hazırlık kursları, Çevre temizliği, uyuşturucu ile mücadele için eğitici faaliyetler, tiyatrolar ile gençliğin bilinçlendirilmesi amaçlandı. Bu faaliyetlere bugün yapılan Çevre Temizliği etkinliği ile devam edildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Ödemiş Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Ergüz :

“Ödemiş Ülkü Ocakları olarak düzenlediğimiz doğa temizliği etkinliğini gerçekleştirdik. Bu etkinliğimiz sayesinde doğamızı çözülmesi en zor maddelerden olan plastik, poşet ve benzeri çöplerden arındırarak gelecek nesillerimize temiz bir gelecek sağlamak adına büyük bir adım attık. Doğa temizliği yaparken bizleri üzen ve endişelendiren bir takım durumlar ortaya çıktı. Ahrandı bölgesini temizlerken onlarca uyuşturucu madde atığı, onlarca prezervatif ve yüzlerce alkol şiseleriyle karşılaştık. Toplumun bir kısmının içerisinde bulunduğu durumun tahminimizden daha da vahim halde olduğunu gördük. Bu topraklar düşmana karşı milli mucadelenin başladığı topraklardır. Uyuşturucuyla, bağımlılıklarla, manevi değerlerimizi zedeleyenlerle mücadelemiz taviz vermeden devam edecektir. Değerli hemşerilerim bizler Türk milletinin geleceği için çalışmaya devam edeceğiz. Geleceğimiz olan gençleri Ülkücüler ne pahasına olursa olsun koruyacak ve eğitim ve öğretim atagımızla geleceğin Lider Ülkesini inşa edeceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerini kullandı.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz ve Kaynak Göstermeden Kullanılamaz