SON DAKİKA

Ödemiş’te 12 Mart İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Gerçekleştirildi

Bu haber 12 Mart 2019 - 21:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ödemiş’te 12 Mart İstiklâl Marşı’nın Kabulünün 98. Yıl Dönümü vesilesiyle Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Gerçekleştirildi
Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, İlkkurşun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğünce hazırlanan, 12 Mart İstiklâl Marşının Kabulünün 98. Yıl Dönümü ve İstiklâl Şairi Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı, Ödemiş Kaymakamı Kasım Fikret DAYIOĞLU, Ödemiş Belediye Başkan Vekili Selahattin KUNDAK, Ödemiş Cumhuriyet Başsavcısı Tuğan SARICA, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin GENGÖRÜ ile daire ve kurum amirleri, okul idareci ve yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve halkın katılımıyla gerçekleştirildi.
12 Mart İstiklâl Marşının Kabulünün 98. Yıl Dönümü ve İstiklâl Şairi Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Ödemiş Belediye Kültür Merkezinde ebediyete irtihal etmiş Aziz Şehitlerimiz anısına 1 dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunmasıyla başladı.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmaları İlkkurşun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nazmi EKER gerçekleştirdi. Ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “İstiklâl Marşımızı Güzel ve Ezbere Okuma Yarışması”nda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. İlkokullar arasında Zafer İlkokulu öğrencisi Elif Naz SEVGİ birinci, 80. Yıl Efe İlkokulu öğrencisi Alperen ŞİMŞEK ikinci, Elif GİRGİN üçünü oldu. Zeytinlik Sebahattin Şenocak İlkokulu öğrencisi Yunus Emre ÖNCEL mansiyon ödülü aldı.
Yine aynı yarışmada ortaokullar arasında Ödemiş Ortaokulu öğrencisi Mediha ŞAHİN birinci, Mustafa Ayşe Yanbastı Ortaokulu öğrencisi Beyza MAYACI ile Özel Dünya Ortaokulu öğrencisi Nehir ÇOBANOĞLU ikinci, 50. Yıl Ortaokulu öğrencisi Mesut Efe ŞENTÜRK üçünü oldular. Dereceye giren öğrencilere ödüllerini; Ödemiş Kaymakamı Kasım Fikret DAYIOĞLU, Ödemiş Belediye Başkan Vekili Selahattin KUNDAK ile Ödemiş Cumhuriyet Başsavcısı Tuğan SARICA verdi.
Program İlkkurşun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencilerinin günün anlamına binaen hazırlamış oldukları şiirleri manzum hikayelerin canlandırılması ve İstiklâl Marşı Oratoryosu sunumları ve ardından hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.