SON DAKİKA

ÖDEMİŞ’TE KADIN YAŞAM MERKEZİ HİZMETE AÇILDI

Bu haber 11 Mart 2019 - 15:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ödemiş Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Kadınlar için özel olarak tasarlanan Kadın Yaşam Merkezi’ni hizmete açtı.

İnönü Mahallesi Şirin Sokak’ta yapılan açılış törenine Belediye Başkanı Mahmut Badem, eşi Nevin Badem, AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Münir Bezmez, davetliler ve çok sayıda kadın katıldı.

Belediye Başkanı Mahmut Badem yaptığı konuşmada; “Bizim varoluş sebebimiz kadınlarımızdır. Kadının elinin değdiği her ortamda toplumun gelişmesinin arttığı, toplumda üretkenliğin arttığı, verimliliğin arttığını görüyoruz. Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın var diye söylenir aslı o değil, her başarılı erkeğin yanında başarılı bir kadın vardır. Bu bağlamda eşim Nevin Badem’e çok teşekkür ediyorum. Kadın yöneticilerin olduğu kurumlarda verimliliğin arttığını görüyoruz. Türkiye bu anlamda çok şanslı, Mustafa Kemal Atatürk’ün kadına seçme ve seçilme hakkını dünyadaki birçok gelişmiş ülkeden önce verdiğini görüyoruz” dedi.

Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Münir Bezmez; “Bizlerde seçimlerden sonra belediye başkanlığını kazandığımız takdirde kadınlarımıza yönelik projeleri üretmeye devam edeceğiz” dedi.

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar; “Kadınlarımız başımızın tacı, sizler bizim kıymetlilerimizsiniz. Biz, yürümesini koşmasını her şeyi sizden öğrendik. Kimse onları üzmesin. Onlar üzülürse dünya üzülür, onlar üzülürse bizim geleceğimizin teminatı çocuklarımızın geleceği sıkıntıya düşer. İki dönemdir başarılı projelere imza atan Belediye Başkanımız Mahmut Badem’e, kadınlarımız için böyle bir projeyi hayata geçirdiği için teşekkür ediyorum” dedi.

Ödemiş Belediyesi resim kursu katılımcıları ile İzmir Suluboya Ressamları Derneği işbirliği ile Kadın Yaşam Merkezi’nde sergi açıldı. İzmir Suluboya Ressamları Dernek Başkanı Nimet Topkaç, Başkan Mahmut Badem ve eşi Nevin Badem’in suluboya resmini hediye etti.