Ödemişliyiz – Ödemiş Haberleri

ÖTO’DAN KURSİYERLERE ZİYARET

ÖTO’DAN KURSİYERLERE ZİYARET
238 views
29 Ocak 2020 - 19:37

Ödemiş Ticaret Odası Başkan Vekili Nuri Yaşayan, Ödemiş Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri Mualla Akgün, Tülin Bozoğlu, Emine Ceylan ve Elvan Kar, Ödemiş Halk Eğitim Müdürü Mehmet Bakırlı ve Müdür Yardımcısı Ali Çevik ile birlikte Süt ve süt ürünleri peynir ustası yetiştirme kursu kursiyerlerini eğitim süreçlerini yakından görmek için ziyaret ettiler.

Ödemiş Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulunun öncülüğünde Ödemiş Halk Eğitim merkezi ve Torbalı İşkur ortaklığıyla; kadınlara meslek edindirmek amacıyla “Süt ve süt ürünleri peynir ustası yetiştirme” kursu yaklaşık üç aydır devam etmekte. Ziraat Mühendisi Hayriye Akalın’ın verdiği eğitimler şubat ayının sonunda tamamlanacak olup, kursiyerlere sertifika verilecek. Teorik eğitimlerinin yanı sıra haftalık yapılan mandıra ve fabrika ziyaretleri sayesinde de kursiyerler uygulamalı olarak öğrenme şansı edinmekteler.

Kursiyerler , kursun kendileri için faydalı olduğunu, iş başvurularında kendilerine ne iş yapabilirsin diye sorulduğunda, bilgilerini ve yapabilecek oldukları işleri daha kolay anlatabileceklerini dile getirdiler.

Ödemiş Ticaret Odası Başkan Vekili Nuri Yaşayan “ Kursun meslek edindirme anlamında kursiyerlere faydalı olması ve onlara yeni kapılar açması bizleri mutlu ediyor, emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

YENİ KURSLARIMIZ OLACAK

Ödemiş Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Mualla Akgün, meslek edindirme amaçlı yapılan kurslara önem verdiklerini , kadınların iş hayatında yer almalarının kendileri için gurur verici olduğunu dile getirdi. Yaptığımız faaliyetlerin etkili olması ve insanlara yarar sağlaması bizim en temel gayemizdir. İlerleyen zamanlarda yeni kurslarımız da olacak. Bunun için çalışmalarımız devam etmekte, yakın zamanda duyurusunu da yapacağız dedi.

Halk Eğitim Müdürü Mehmet Bakırlı ise İşkur ortaklı yapılan kursların daha nitelikli ve devamlılığı olduğunu söylerken 2020 yılı için yeni kurs açma hedeflerinin olduğunu iletti.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz ve Kaynak Göstermeden Kullanılamaz