Ödemişliyiz – Ödemiş Haberleri

Savuran’dan Vatandaşlara Yeni Kimlik Ve Ehliyet Uyarısı

Savuran’dan Vatandaşlara Yeni Kimlik Ve Ehliyet Uyarısı
75 views
26 Aralık 2019 - 19:36

Ödemiş Muhtarlar Derneği Başkanı Nihat Savuran son günlerde asparagas haber olarak yayılan kimlik ve ehliyet yenilemede son günler konusunda açıklama yaptı.

Savuran yapmış olduğu açıklamada:
“Son zamanlarda bazı basın yayın organları ile sosyal medyada 2020 yılında T.C. Kimlik Kartı, Pasaport ve Sürücü Belgesi değerli kâğıt ve harç bedellerinde yüksek artışlar olacağı, nüfus cüzdanı ve eski sürücü belgelerinin 2020 yılından itibaren geçerli olmayacağı, sürücü belgelerinin yenilenmesi için sağlık kurulu raporu isteneceği ve bu nedenle belgelerin değiştirilmesi gerektiği şeklinde asılsız haberler çıktığı anlaşılmıştır.Asılsız haberler nedeniyle il ve ilçe Nüfus Müdürlüklerinde yaşanan yoğunlukla birlikte çalışmaların aksamasına neden olmaktadır.

T.C. Kimlik Kartı, Pasaport ve Sürücü Belgesi değerli kâğıt ve harç bedellerinin her yıl olduğu gibi 2020 yılı içerisinde de yeniden değerleme oranında artış yapılarak güncelleneceği, halen kullanılmakta olan nüfus cüzdanlarının T.C. Kimlik Kartı alıncaya kadar geçerli olduğu, sürücü belgeleri için mevcut uygulamada herhangi bir değişiklik yapılmadan yenileme işlemlerine devam edileceği, vatandaşlarımızın asılsız haberlere itibar etmemeleri ve Kimliklerini henüz yenilemeyenler için son başvuru tarihi 31 ARALIK 2023 son tarih olup, Ehliyet içinde 31 ARALIK 2020 tarihine kadar süresi bulunuyor.Vatandaşlarımıza duyurulur.” ifadelerini kullandı.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz ve Kaynak Göstermeden Kullanılamaz