Ödemişliyiz – Ödemiş Haberleri

Yükümlülerden Temiz Çevre Projesine Destek

Yükümlülerden Temiz Çevre Projesine Destek
460 views
31 Ağustos 2019 - 21:37

Ödemiş’in en büyük parkı 125. Yıl Kültürpark ve Ahrandı mesire alanı denetimli serbestlik uygulamasından yararlanan yükümlüler, tarafından temizlendi.
Adalet Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliği çalışmaları çerçevesinde toplumsal yaşam alanlarına sahip çıkılması ve doğanın korunması adına piknik, mesire alanı benzeri yeşil alanlarda temizlik çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda Ödemiş Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde bulunan yükümlüler ile Ödemiş T Tipi-M Tipi Açık Ceza İnfaz kurumunda bulunan hükümlüler Ödemiş Cumhuriyet Başsavcılığı ve Ödemiş Belediyesi arasındaki işbirliği neticesinde ‘Temiz Çevre Projesi’ne’ destek sağladı. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Ankara’da katıldıkları etkinlik ile eş zamanlı olarak 29 Ağustos tarihinde Ödemiş 125. Yıl Kültür Parkı ve Ahrandı Mesire Alanı’nda yükümlü ve hükümlüler tarafından çevre temizliği çalışmaları gerçekleştirildi.
Ödemiş Cumhuriyet Savcısı Kerem Korkut, Ödemiş Denetimli Serbestlik Müdürü Timuçin Göç, Ödemiş T Tipi Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Atila Kuru, Ödemiş M Tipi Açık Ceza İnfaz Kurumu 2. Müdürü Mutlu Almamış, Orman İşletme Şefi Başak Öğütgen, Ödemiş Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mehmet Urtimur, Park-Bahçe İşleri Müdürü Seher Gözlü, Özel Kalem Müdürü Levent Başer, Zabıta Müdürü Ali Palamut ile denetimli serbestlik personeli, yükümlü ve hükümlüler katılım sağlağı programda, Biosun Ödemiş Firması Müdürü çevre mühendisi Hüseyin Kara tarafından çevre temizliği ve hijyenin önemi konulu seminer verildi. Seminerin ardından aileler için dinlenme ve piknik alanı olarak da değerlendirilen 125. Yıl Kültürpark ve Ahrandı mesire alanında temizlik çalışmaları gerçekleştirildi. Yeşili ve doğayı korumanın öneminin vurgulandığı bu çalışmalar sayesinde gelecek nesillere daha yaşanabilir alanlar bırakılması hedeflenmektedir.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz ve Kaynak Göstermeden Kullanılamaz