Ödemişliyiz – Ödemiş Haberleri

Tire’de Öğrencilerin TÜBİTAK Projeleri Göz Kamaştırdı

Tire’de Öğrencilerin TÜBİTAK Projeleri Göz Kamaştırdı
313 views
04 Mayıs 2019 - 13:12

Tire’de ortaokul öğrencileri tarafından hazırlanan projelerin sergilendiği TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven’in katılımıyla açıldı. TÜBİTAK Bilim Fuarında Kaymakam Tanrıseven, genç mucitlerle bir araya gelerek sohbet etti. Başköy, Kurtuluş ve Atatürk Ortaokul öğrencilerinin heyecanı görülmeye değerdi.

Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, program çerçevesinde ilk olarak Başköy İlkokulu, ardından Kurtuluş Ortaokulu ve son olarak da Atatürk Ortaokulunun TÜBİTAK 4006 fuarlarının açılışlarına katıldı.

Kaymakam Tanrıseven, Bilim Fuarlarında öğrencilerle ve hazırladıkları projeler ile tek tek ilgilenerek detaylı bilgiler aldı. Öğrencilerle uzun uzun sohbet eden Tanrıseven, öğrencilere eğitim hayatlarına dair tavsiyelerde bulundu.

“EĞİTİM HAYATI BİR MARATON”

Kaymakam Tanrıseven, eğitim hayatının uzun bir maraton olduğunu belirterek başarının anahtarının çok çalışmak olduğunu vurguladı. Sıcak ve samimi bir ortamda oldukça renkli anların yaşandığı etkinliklerde öğrencilerin Tanrıseven ile etkileşimde yaşadıkları heyecan görülmeye değerdi.

KAYMAKAM TANRISEVEN “YAPARAK VE YAŞAYARAK ÖĞRENME KALICIDIR”

Kaymakam Tanrıseven, Öğrencilerin sosyal sorumluluk projelerine katkıları ve bu tip organizasyonlardaki başarılı çalışmalarının gurur verici olduğunu belirterek şunları kaydetti:

“Projeler umut verici ve geliştirilebilir. Gençlerimizin doğru yönlendirilebilmeleri çok önemli. Yeni nesillerin kendilerini doğru ifade edebilmelerine imkan verilmeli; bu doğrultuda kendilerine destek olunmalı. Bu fuarların amacı çocuklarımızı yaparak ve yaşayarak öğrenmeye yöneltmesidir. Çünkü en etkili ve kalıcı öğrenme yöntemi yaparak ve yaşayarak, hayatın içinde kalarak yapılanıdır. Bu duygu ve düşüncelerle TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarlarının ilçemize hayırlı olmasını dilerim.”

Kurtuluş Ortaokulundaki törene, Kaymakam Tanrıseven’in yanı sıra Emniyet Müdürü Hasan Özge, Jandarma Komutanı Okay Cansu, Akparti İlçe Başkanı Mert Falakalı, MHP İlçe Başkanı Bilal Kıvrak, Mal Müdürü Niyazi Kesim, Milli Eğitim Müdürü Özcan Karpuz ve veliler katıldı.

Kaymakam Tanrıseven TÜBİTAK 4006 etkinliklerinde açılış törenlerinin ardından öğrenciler ile birlikte stantları gezerek öğrencilerden detaylı bilgi aldı. Okul müdürleri Fatih Özlü, Turhan Eke ve Fatih Kuş, Kaymakam Tanrıseven’e kurumlarına yapmış oldukları ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade ettiler.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz ve Kaynak Göstermeden Kullanılamaz