Ödemişliyiz – Ödemiş Haberleri

CHP’de Ard Arda İstifalar: Sancaktepe, Menemen, Marmaris Yönetimleri İstifa Etti…

CHP’de Ard Arda İstifalar: Sancaktepe, Menemen, Marmaris Yönetimleri İstifa Etti…
15 views Okundu
28 Ocak 2019 - 16:09

CHP’nin dün gerçekleşen MYK ve PM toplantıları sonrası açıkladığı adaylar bazı yerlerde tepkiyle karşılandı.
İstanbul CHP İl başkanı Canan Kaftancıoğlu MYK görüşmeleri devam ederken önce istifa etti, bir kaç saat sonra partililerin ısrarıyla istifasını geri çekti. Sosyal Medya Hesabından yaptığı açıklamada Kaftancıoğlu: “Daima pusulam olan CHP Örgütüm;sizlerin inancı ve verdiği yetkiyle, bir şey olmak için değil, hep birlikte bir şey başarmak için yola çıktım. Ve bugünden itibaren İl başkanınız olarak değil, partimin yılmaz,yorulmaz bir üyesi olarak İstanbul hayalimizi, hayata geçirmek için varım” ifadelerini kullanarak istifa ettiğini açıkladı. Birkaç saat sonra da istifasınj geri çektiğini açıklayan Kaftancıoğlu mesajında: “Yerel seçim sürecinde CHP İstanbul örgütünün sesini partimizin karar mekanizmalarına yeterince yansıtamadığımı düşündüğüm için, vicdani kararımla il başkanlığından ayrılarak bundan sonraki sürece partimizin bir neferi olarak devam etme kararı almıştım. İl yönetimindeki arkadaşlarımın ve örgütümüzün yoğun baskısıyla, partimize, örgütümüze, seçmenimize ve İstanbul’a olan sorumluluğum gereği görevime ve mücadeleme devam ediyorum.” ifadelerini kullandı. 


Chp Sancaktepe İlçe Yönetimi İstifa Etti

Cumhuriyet Halk Partisi Sancaktepe İlçe Yönetim Kurulu, yerel seçimlerde Alper Yeğin’in Sancaktepe Belediye Başkanlığına aday gösterilmemesine tepki göstererek toplu olarak görevlerinden istifa ettiklerini açıkladı.CHP Sancaktepe İlçe Başkanı Sevgi Aksu yaptığı açıklamada:

 “Genel merkezin hak, hukuk ve adalet anlayışı ile emeğe ve örgüte yeterince değer vermemiş olması ile sonuçlanmıştır” diyen Aksu sözlerine şöyle devam etti: “Bizler, Sancaktepe ilçe başkanlığı ve yönetimi olarak yıllardır Cumhuriyet Halk Partisi için bir önceki ilçe başkanımız ve aday adayımız Alper Yeğin ile birlikte gecemizi gündüzümüze katarak Sancaktepe’de yerel seçimleri alabilmek için emek verdik. Sancaktepe’de şu anda atanan adayımız ile seçimi alma şansımızın hiç olmadığını çok net bir şekilde ne yazık ki görüyoruz. Ancak 2014 yılında yapılan hataların genel merkez tarafından tekrarlanmış olduğunu da izliyoruz. 2014 yılında seçimi alamamış olan ve beş yılda bir partiye uğrayan bir adayın bölgecilik, kökencilik ve mezhepçilik gerekçeleri ile tekrar aday olma talebinin genel merkez tarafından kabul görmesi hatasıdır. Yine aynı şekilde bu adayımızın atanmış olması genel merkezin hak, hukuk ve adalet anlayışı ile emeğe ve örgüte yeterince değer vermemiş olması ile sonuçlanmıştır. Bu da bizim Sancaktepe ilçe başkanlığı ve ilçe yönetim kurulu üyeleri olarak istifa kararı almamıza sebep olmuştur” ifadelerini kullandı.

Chp Menemen İlçe Yönetimi İstifa Etti


Chp Menemen İlçe Teşkilatı da toplu olarak istifa etti.CHP Menemen İlçe Başkanı Hürol Taklak, kendisinin ve ilçe yönetiminin görevlerinden istifa ettiğini bildirdi.Taklak, yaptığı açıklamada: “2004, 2009 ve 2014 yılında yapılan seçimlerde mevcut belediye başkanı Tahir Şahin rakiplerine fark attı, 2019 seçimlerinde de teşkilatın isteğiyle aday olan Şahin’in hiçbir gerekçe gösterilmeden Genel Başkan ve Genel Merkez tarafından aday gösterilmemesine bir anlam verememekteyiz. Yapılan bu haksızlığa tepkisiz kalmamız düşünülemezdi. Bu anlayış CHP’yi ne genelde ne yerelde iktidar yapmak istemiyor. Partimizi iktidar yapmama anlayışına anlam verememekteyiz. Genel Merkez tarafından gösterilen adayla başarılı olunamayacağının tespiti net olarak görülmektedir. Menemen Belediye Başkanlığını kaybetmek istemediğimiz için CHP İlçe Yönetim Kurulu olarak istifa ediyoruz. Kaybeden değil, kazanan olacağız.”


Chp Marmaris Yönetimi İstifa Etti


Chp Marmaris İlçe Yönetimi yedek üyelerle birlikte istifa etti. İstifa ile ilgili açıklama yapan İlçe Başkanı Tolga Akbay: “MYK toplantısında mevcut Belediye Başkanı Ali Acar aday olarak açıklandı. PM toplantısında demokratik olmayan, hukuksuz, etik olmayan, anti demokratik bir şekilde başka bir isim getirildi. Bizim derdimiz isimler değil. Marmaris ilçe örgütünün siyasi iradesi hiçe sayıldı. Biz bu nedenle sabahleyin acil olarak toplandık. İrademizin hiçe sayılması kabul edilemez. Oy birliği ile CHP ilçe yönetim kurulu üyeleri olarak, yönetim kurulu üyeliğinden ve parti üyeliğinden istifa etmiş bulunmaktayız.” dedi.

Marmaris Belediye Başkanı Meclis Üyeleriyle CHP’den İstifa Etti

Muğla’nın Marmaris ilçesinin CHP’li Belediye Başkanı Ali Acar, 15 belediye meclis üyesiyle partisinden istifa etti.

Acar açıklamasında:

“Genel merkeze ders vermek boynumuzun borcu. Oturduğu yerden ahkam kesen, hiçbir başarıya imza atamamış, partiyi büyütemeyen, bir adım ileriye götüremeyen, sorumlusu olan tüm yöneticilere dersi Muğla’dan vereceğiz. ‘CHP’nin yöneticisiyim’ diyen insanlar, kaç seçim geçirdi bilmiyorum. Partiyi yerinde saydıran, partiyi devamlı küçülten, Atatürk’ün emanetine ihanet ettiğini düşündüğüm bu insanlara ders vermek bizim boynumuzun borcu. Herkes haddini bilecek.” ifadelerini kullanarak başka partiden aday olacağını açıkladı.

İzmir Milletvekili Kılıç PM üyeliğinden istifa etti

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç aday listesine tepki göstererek Parti Meclisi üyeliğinden istifa etti.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz ve Kaynak Göstermeden Kullanılamaz