Ödemişliyiz – Ödemiş Haberleri

Fırat Çakıroğlu’nun Pkk’lı Katili Üniversiteden Uzaklaştırıldı

Fırat Çakıroğlu’nun Pkk’lı Katili Üniversiteden Uzaklaştırıldı
25 views Okundu
29 Ocak 2019 - 12:22

Ege Üniversitesinde 20 Şubat 2015’te Ege Üniversitesinde üniversiteyi terör yuvası haline getiren öğrenci görünümlü pkk’lı teröristler tarafından yapılan saldırıda Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi ve Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi Başkanı Fırat Yılmaz Çakıroğlu hayatını kaybetmiş, 7 kişi yaralanmıştı. Gözaltına alınan Sosyoloji Bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi Nurullah Semo tutuklanmış, 7 zanlı adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmalarda, sanık Nurullah Semo, “kasten öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet, “örgüt adına suç işlemek” ve “örgüt üyeliği” suçlarından 15 yıl hapisle cezalandırılmıştı. Diğer zanlılardan pkk terör örgütü mensubu cihat babatunguz’un da Ege Üniversitesi’ne tekrar kayıt yaptırdığı ortaya çıkmış, Mhp ve Ülkü Ocakları gerekli girişimlerde bulunarak okuldan uzaklaştırılması gerektiğini vurgulamıştı. Çakıroğlu’nun Babası Fuat Çakıroğlu ve Annesi Özlem Erdem’in avukatı, önceki dönem Ülkü Ocakları Genel Sekreteri ve MHP Myk üyesi avukat Hakan Doğru dün yapmış olduğu açıklamada bu öğrenci görünümlü teröristin de okuldan uzaklaştırıldığını ifade etti. Avukat Hakan Doğru açıklamasında:

“Ülküdaşlarımıza ve Türk kamuoyuna;
Ülküdaşımız, kardeşimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu 20.02.2015 tarihinde Ege Üniversitesi’nde şehit eden pkk terör örgütünün 2 eli kanlı teröristinden “cihat babatonguz” isimli öğrenci görünümlü teröristin Ege Üniversitesi’ndeki öğrenciliğinin sonlandırılması için gerekli girişimlerde bulunduğumuzu ve bu girişimler üzerine üniversite tarafından ilişik kesmeye yönelik soruşturma prosedürünün başlatıldığını 12.01.2019 tarihinde paylaşmıştık.
İş bugün itibariyle, 28.01.2019 tarihinde, Fırat’ımızın, şehidimizin katillerinden cihat babatonguz isimli öğrenci kisvesi altındaki pkk’lının, Ege Üniversitesi ile olan ilişiği disiplin kurulu kararıyla kesilmiştir, yani üniversiteden atılmıştır.
Evvelce de defaatle tekrarladığımız üzere, son sorumlu kişi de cezalandırılana kadar bu yoldaki onurlu mücadelemiz kesintisiz devam edecektir. Ülkücü Şehitlerimiz onurumuzdur.
Ülküdaşlarımıza ve Türk kamuoyuna saygıyla bildiririm.
Bu vesileyle Ruhi Kılıçkıran ağabeyimizden Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na kadar tüm Ülkücü Şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve dua ile anıyorum.
Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun annesi Özlem Erdem ve babası Fuat Mahir Çakıroğlu Vekili Av. Hakan Doğru
Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi
28.01.2019″ ifadelerini kullandı.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Tüm Hakları Saklıdır.İzinsiz ve Kaynak Göstermeden Kullanılamaz